2_edited.png

BİYOGRAFİ

Ordu'lu fotoğrafçı Gökhan KIRCA, Samsun'da doğdu. İlkokul, ortaöğretim ve liseyi Ordu’da okudu. Yüksek öğrenimini Karadeniz Teknik Üniversitesi, Makina Bölümünde tamamladı. Dağcılık,Yamaç Paraşütü ve Lisanslı Dağ Bisikleti Sporculuğu gibi bir çok extrem sporla uğraştı. Bir dönem Bilgisayar Öğretmeliği yaptı.

2008 yılında fotoğrafçılığa başladı ve kariyerine reklam fotoğrafçısı olarak devam etti. Bir çok projede çalışmaları oldu, sayısız yarışmada ödül ve ünvanlar aldı. Sosyal medyada fenomen olan kısa film ve fotoğraf çalışmaları ile tanındı. National Geographic, Atlas Dergisi gibi bir çok ulusal dergide çalışmaları ile yer aldı. CNN TÜRK, NTV, TRT, Hürriyet Gazetesi gibi sayısız bir çok ulusal yayın organı, yerel tv, gazete ve dergilerde çalışmaları yayınlandı.

 

Gökhan KIRCA, yurt içi ve yurt dışında bir çok özel sektör, kurum ve kuruluşa reklam fotoğrafçılığı, film, yönetmelik, dijital prodüksiyon ve sosyal medya strateji hizmetleri ile iş yaşamına devam etmektedir. Ayrıca yurt içi ve yurt dışında açtığı kişisel fotoğraf sergileri ile sanat kariyerini sürdürmektedir

BIO

        Since 2007, after  graduated from KTÜ (Blacksea technic Uni.) as a machine engineer ı started to taking photographs. I have worked as a photographer in special sectors which helped me to improve my technic in varios sectors. I had my own photography exhibitions 2016 in Turkey İstanbul with my VR and video works. 

I have more than 10 awards for my works.My landscape photographs had been awarded from different government authorities  and from well known big firms. Also one of my photograph has been chosen to be printed on city cards (for public transformations) in Ordu- Blacksea region.  I also have some works with drones and and latey I am preparing a new project with 360 degrees photographs. 

I would like to take place in your "Athens Photo Festival" with my works. You can also see some of my works from the links, -such as National Geographic and other photography web sites- you can find below.

Thank you 

Best wishes